شرکت ذوب ریزان همدان بیش از 4 دهه حضور در صنعت آب کشورو درراستای توسعه و تکمیل محصولات خود اقدام به تولید کنتورهای حجمی با برند دژآب نموده است. سری جدید این کنتورها مطابق با استاندارد ISO 16399  و INSO15729 با مدل (WI  ( Water Irrigation  که داراي  نسل جديدي از توربين ها مي باشد به صورتی که مشکل کنتورهای قبلی  را به جهت از کار افتادن مکانیزم در نتیجه رسوب گل و لای و جرم ها در توربین ندارد و مکانیزم کاملا خشک این کنتور مناسب کاربرد های کشاورزی و آبیاری که داراي ذرات معلق زيادي  می باشد را نسبت به مدل های دیگری ایجاد کرده است و  تمامی مواد به کار رفته در تماس با آب دارای مقاومت به خوردگی بالایی می باشند.  شرایط نصب صحیح کنتور مطابق دستورالعمل های استاندارد  ارائه شده در این کاتالوگ باید درنظر گرفته شود. کنتورهای آب نوع ولتمن برای جریانهای آب بیشتر از m3/h  1  استفاده می شوند. این کنتورها طوری طراحی شده اند که حتی مقدار کمی از آب با جریانهای بالا نیز می تواند اندازه گیری شود .سیستم شمارشگر بهبود یافته، که با ساختارخاصی از توربین که آب از درون آن عبور می کند  میتواند در جریانهای طولانی مدت نیز با ثبات و دقت بالا و بدون خارج شدن از حالت کالیبره اندازه گیری نماید .

 

مکانیزم بکاربرده شده در کنتورهای تولیدی این شرکت تمام الزامات Directive 2004/22/EC ( تجهیزات اندازه گیری و الزامات استاندارد اروپایی EN14150  را دارا می باشد و دارای گواهینامه تاییدیه CE  می باشد...

 

این نوع کنتورها شبیه کنتورهای مولتی جت، شدت جریان آب را با کمک یک توربین اندازه گیری می کنند. حجم آبی که از محفظه اندازه گیری عبور می کند به صورت مکانیکی با شمارشگر گردون به m3  محاسبه ونمایش داده می شود جدا از ساختار عالی این کنتورها برای سنجش جریان بالای آب، همچنین قابلیت اندازه گیری جریان های بسیار کوچک آب را هم دارند.

 

  بدنه کنتورهای حجمی با برند دژآب برای اولین بار در ایران با آلیاژ چدن نشکن(داکتیل)GGG40  تولید و سطوح داخلی و خارجی آن با رنگ اپوکسی الکترواستاتيک که مقاوم در برابر خوردگي می باشد پوشش داده شده است.فلنج های بکار رفته در بدنه کنتورها مطابق با استاندارد EN1092  ،DIN2501  ، ISO7005  برای PN10 و PN16  طراحی وساخته می شوند .

 

  محافظ شيشه اي روي شمارشگر داري مقاومت بالايي در برابر ضربه مي باشد و با به کار گيري قاب مسي مانع از ايجاد بخار در زير شيشه مي گردد و قرائت با سهولت انجام مي پذيرد.  

 

 نمودار دقت کنتور در دبي هاي مختلف با توجه به جدول استاندارد در کلاس B قرار دارد و داراي ثبات دقت و کاليبره در طولاني مدت مي باشد .